milex-ecochem logo MILEX - ECOCHEM

Start / Oferta / Oleje, emulsje obróbkowe, chłodziwa - WIEDS AG

KMT 40 (Art. Nr 504840)

 

Środek chłodzący do średniej i ciężkiej obróbki i szlifowania.Nadaje się do obróbki wiórowej stali, stopów aluminium i metali kolorowych.Wysokowydajny produkt uniwersalny.

Półsyntetyczny środek do średnich obciążeń obróbkowych

KMT 40 półsyntet. universalny środek chłodzący. Znakomite wyniki przy obróbce stali, stali szlachetnych, żeliwa, aluminium i jego stopów. Optymalny przy procesów średniego obciążenia, np .gwintowanie, rozwiercanie, szlifowanie, wiercenie, toczenie, piłowanie i frezowanie. Nie powoduje wypłukiwania miedzi przy obróbce miedzi elektrolitycznej.
Przedłuża żywotność narzędzia przez znakomite właściwości smarujące nawet w niskiej koncentracji.Działa również w twardej wodzie.

KMT 40 zapobiega powstawaniu szkód korozyjnych, nie klei, odporny na działanie bakterii i grzybów, co przedłuża okres przydatności emulsji.

KMT 40 dzięki przeźroczystej emulsji umożliwia bardzo dobrą widoczność na maszynę, obrabiany przedmiot lub urządzenie i nie wytwarza żadnych nieprzyjemnych zapachów. Jest wolny od polichlorowanych bifenylów, formaldehydów, siarki i azotynu sodowego, jest nietoksyczny, odpowiada TRGS 611 i spełnia wszystkie wymogi narodowych i niędzynarodowych przepisów bezpieczeństwa i zdrowia. Produkt przebadany dermatologicznie.

KMT 40 należy stosować w zależności od obszaru w stężeniu 3% i 10%.