milex-ecochem logo MILEX - ECOCHEM

Start / Oferta / Oleje, emulsje obróbkowe, chłodziwa - WIEDS AG

ENDYPHEN

 

Czyszczenie systemu chlodzacego w czasie godzin pracy - bez przerwy w produkcji

Czyszczenie w czasie godzin pracy – bez przerwy w produkcji

Do ENDYPHEN’u dodano szerokie spektrum bakteriobójcze, by wyeliminować bakterie

i inne mikroorganizmy, które stają się powodem zjełczenia oraz zapalenia skóry. Regularne stosowanie tego produktu znacznie przedłuża okres użytkowania wszystkich środków chłodząco – smarujących.

ENDYPHEN chroni nową emulsję przed działaniem bakterii i grzybów. Do środka chłodząco – smarującego dodaje się 1 do 3% (pojemności zbiornika) Endyphen’u w zależności od jakości szlamu.

ENDYPHEN polecany jest do czyszczenia wewnętrznych i zewnętrznych części wszystkich obrabiarek. Mocna siła czyszczenia jest nadzwyczaj skuteczna w centralnie zanieczyszczonych systemach chłodzących. Ponownie odtwarza sprawność sita filtracyjnego i zapobiega zatykaniu się części systemu chłodzącego.

ENDYPHEN jest wysokowydajnym koncentratem, przystosowanym do usuwania brudu, pyłu szlifierskiego i wiórów wpadających do systemów chłodzących. Ten specjalny dwufazowy produkt czyszczący działa szybko na rozpuszczenie zwiercin i oleju oraz zabija jednocześnie bakterie, które powodują jełczenie oleju.

ENDYPHEN dodać przed wymianą środka chłodząco – smarującego i pozostawić w obiegu ok. 6 godzin. Dla lepszych efektów wypuszcza się szlam środka chłodzącego i napełnia czystą wodą oraz ENDYPHENem (podgrzanie powoduje szybsze działanie). Po wystarczającej cyrkulacji opróżnic system i gruntownie przepłukać wodą.