milex-ecochem logo MILEX - ECOCHEM

Start / Oferta / Oleje, emulsje obróbkowe, chłodziwa - WIEDS AG

KMT 15

 

Uniwersalny półsyntetyczny środek chłodząco – smarujący. Wiele zastosowań - wiercenie, frezowanie, gwintowanie, szlifowanie, toczenie, cięcie itp.Znakomite osiągnięcia przy obróbce stali, żeliwa, stali szlachetnej, aluminium i jego stopów

Uniwersalny półsyntetyczny środek chłodząco – smarujący

KTM 15 jest półsyntetycznym, uniwersalnym środkiem chłodząco – smarującym, nadającym się do obróbek takich jak wiercenie, toczenie, piłowanie, frezowanie, gwintowanie, rozwiercanie, szlifowanie itp. Znakomite efekty przy obróbce stali, stali szlachetnej, żeliwa szarego, aluminium i stopu aluminiowego. Nawet przy niskim stopniu stężenia posiada doskonałe właściwości smarne przedłużając tym samym trwałość urządzeń. Środek skuteczny również w twardej wodzie.

KTM15 nie klei, chroni przed korozją. Jego ogromna odporność na działanie bakterii i grzybów gwarantuje znaczne przedłużenie trwałości czynnika chłodzącego. Dodatkowo pielęgnacja naszym produktem LABISAN przedłuża trwałość środka chłodzącego na bardzo długi okres czasu. Przeźroczysta konsystencja umożliwia bardzo dobrą widoczność na maszyny, obrabiane przedmioty i narzędzia.

KMT 15 jest nietoksyczny, wolny od formaldehydu, PCB i azotynu sodu, odpowiada TRGS 611 i spełnia wszystkie narodowe i międzynarodowe wymogi w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa. Środek przebadano dermatologicznie. Nie wytwarza nieprzyjemnych zapachów. KMT 15 należy stosować zależnie od obszaru w stężeniu od 3% do 6%.