milex-ecochem logo MILEX - ECOCHEM

Start / Oferta / Oleje, emulsje obróbkowe, chłodziwa - WIEDS AG

KMT 30

 

Środek chłodząco – smarujący znajdujący zastosowanie w obróbce średniej i ciężkiej.Wysoko uszlachetniony środek półsyntetyczny.Szerokie spektrum zastosowania od obróbki miedzi katodowej do stali szlachetnej.

Środek chłodząco – smarujący znajdujący zastosowanie w obróbce średniej i ciężkiej.

KMT 30 jest półsyntetycznym środkiem chłodząco – smarującym znajdującym zastosowanie w obróbce średniej i ciężkiej jak np. gwintowanie, rozwiercanie, szlifowanie, wiercenie, toczenie, piłowanie i frezowanie. Osiąga znakomite efekty w obróbce stali, stali szlachetnej, odlewów żeliwnych, aluminium i stopów aluminiowych. Nie powoduje żadnych zdarć miedzi przy obróbce miedzi elektrolitycznej. Przedłuża trwałość narzędzi dzięki znakomitym właściwościom smarującym także przy niskim skoncentrowaniu. Skuteczny nawet w twardej wodzie.

KMT 30 zapobiega tworzeniu się korozji, nie klei i gwarantuje dzięki ogromnej odporności na działanie bakterii i grzybów przedłużony okres trwałości środka chłodząco – smarującego.

KMT 30 dzięki przeźroczystej emulsji umożliwia bardzo dobrą widoczność na maszynę, obrabiany przedmiot lub urządzenie i nie wytwarza żadnych nieprzyjemnych zapachów. Jest wolny od polichlorowanych bifenylów, formaldehydów, siarki i azotynu sodowego, jest nietoksyczny, odpowiada TRGS 611 i spełnia wszystkie wymogi narodowych i niędzynarodowych przepisów bezpieczeństwa i zdrowia. Produkt przebadany dermatologicznie.

KMT 30 należy stosować w zależności od obszaru w stężeniu 3% i 10%.