milex-ecochem logo MILEX - ECOCHEM

Start / Oferta / Oleje, emulsje obróbkowe, chłodziwa - WIEDS AG

KMT 48

 

Wysokowydajny półsyntetyczny środek chłodząco – smarujący do średnich i ciężkich procesów obróbkowych.Stal, żeliwo,aluminium i jego stopy, stal szlachetna.

Wysokowydajny półsyntetyczny środek chłodząco – smarujący

KMT 48 jest wysokiej wydajności półsyntetycznym środkiem chłodząco – smarującym znajdującym zastosowanie w średnich i trudnych obróbkach jak: wiercenie, toczenie, piłowanie, frezowanie, gwintowanie, rozwiercanie, szlifowanie itp. Daje znakomite efekty przy obróbce stali, stali szlachetnej, żeliwa szarego, aluminium i stopu aluminiowego. Nawet przy niskim stopniu stężenia posiada doskonałe właściwości smarne przedłużając tym samym trwałość urządzeń. Środek skuteczny również w twardej wodzie. Specjalne dodatki uszlachetniające powodują podwyższoną stabilność w twardej wodzie i skutecznie zapobiegają osiadaniu się mydła wapniowego.

KMT 48 nie klei, chroni przed korozją. Jego ogromna odporność na działanie bakterii i grzybów gwarantuje znaczne przedłużenie trwałości czynnika chłodzącego na bardzo długi okres czasu. Dodatkowo pielęgnacja naszym produktem LABISAN przedłuża trwałość czynnika chłodzącego prawie na czas nieograniczony.
Przeźroczysta konsystencja umożliwia bardzo dobrą widoczność na maszyny, obrabiane przedmioty
i narzędzia.

KMT 48 jest nietoksyczny, wolny od formaldehydu, PCB i azotynu sodu, odpowiada TRGS 611i spełnia wszystkie narodowe i międzynarodowe wymogi w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa. Środek przebadano dermatologicznie. Nie wytwarza nieprzyjemnych zapachów.

KMT 48 należy stosować zależnie od obszaru w stężeniu od 3% do 10%.