milex-ecochem logo MILEX - ECOCHEM

Start / Oferta / Oleje, emulsje obróbkowe, chłodziwa - WIEDS AG

KMT 50 (Art. Nr 504850)

 

Środek chłodząco-smarujący do ciężkich procesów obróbkowych metali nieżelaznych, stali i odlewów żeliwnych. Znakomity do obróbki aluminium włącznie z gwintowaniem i rozwiercaniem otworów, (mapal).

KMT 50 to półsyntetyczny środek chłodząco-smarujący wyoko uszlachetniony do ciężkich i bardzo ciężkich procesów obróbkowych. Optymalny do obróbki krzemu , ołowiu, stopów aluminium i magnezu. Przy obróbce stali, stali szlachetnych, żeliwa, aluminium i jego stopów osiąga bardzo dobre wyniki.Nie powoduje wypłukiwania miedzi przy obróbce miedzi elektrolitycznej.
Przedłuża żywotność narzędzia przez znakomite właściwości smarujące nawet w niskiej koncentracji.

KMT 50 zapobiega powstawaniu szkód korozyjnych, nie klei, odporny na działanie bakterii i grzybów, co przedłuża okres przydatności emulsji.

KMT 50 dzięki przeźroczystości emulsji, umożliwia bardzo dobrą widoczność na maszynę, obrabiany przedmiot lub urządzenie i nie wytwarza żadnych nieprzyjemnych zapachów. Jest wolny od polichlorowanych bifenylów, formaldehydów, siarki i azotynu sodowego, jest nietoksyczny, odpowiada TRGS 611 i spełnia wszystkie wymogi narodowych i międzynarodowych przepisów bezpieczeństwa i zdrowia. Produkt przebadany dermatologicznie.

KMT 50 należy stosować w zależności od obszaru w stężeniu 3% i 10%.